Zbořec, Historie:

 

    

 

   Na jaře 2004 si Myrun zakládá vlastní band, bo v kapele Hořec, kde doposavaď hrál, nenachází adekvátní odezvu na jeho zběsilé tempo. Oslovuje mandoliňáka Janka, basáka Sherlocka a dává dohromady kapelku pod¨názvem Zbořec. 

   Za krátký čas se připojil další člen hrající na bonga Smrťák, tato sestava zkoušela célý rok 2004, až to "šerloka" přestalo bavit a tak

se hledal basák.

   Ušák, nový basák přivedl dobristu Ďáblíka a v této sestavě vesle brnkali celou sezonu 2005. Jenže nic netrvá věčně a na podzim odchází Ušák a tak se hledal nový adept do party.

   Jandas, přeučený kytarista, se chopí basy a v lednu 2006 už brnká s kapelkou na oblastním kole Trampské porty v Bludově. Čtvrté místo v divácké soutěži v ostře nabité konkurenci bylo neklamné znamení, že Jandas je ta správná volba.

   V dubnu 2006 se stává z kvintetu trio - odchází Smrťák s Ďáblíkem a tak se formoval  Zbořec

 jak ho znáte.  Ale v únoru 2008 přichází

do této sestavy nová posila Toby na banjo. Zatím jen na zkoušku,

ale kdo ví?

Bohužel koncem prosince roku 2008 Toby už není mezi námi  a na jeho místo nastupuje na banjo Malíček. Bývalý člen několika známých Šumperských skupin. Ale i on odchází koncem dubna 2009

V květnu 2013 nás po posledním společném vystoupení definitivně opouští kytarista, zpěvák a zakladatel Zbořce Myrun a jde svojí novou muzikantkou cestou.

Na uvolněné místo kytaristy už od února 2013 pilně nacvičuje a vzápětí po Myrunové odchodu se vrací do základního kádru jeden ze zakládajících členů Zbořce, bývalý baskytarista Sherlock a kytara mu doopravdy sedí.

No a s touto sestavou se uvidíme v letošním roce 2014.

 

    Sherlock - kytara, zpěv

    Janek - mandolina, zpěv

    Jandas - basa, zpěv

    

                                                     Jestli neumřeli, hrají dodnes.

                                                                        9.2.2014

 

 

hlavní stránka